Zpět Profil makléře:
Lucie Zlatohlávková

Lucie Zlatohlávková
Nabízené nemovitosti
Kontaktujte mne
Certifikovaný makléř
Člen Realitní Komory ČR

CO JE TO TEN
HOME STAGING?

Jistě už jste o tom slyšeli. Přišlo to k nám ze zahraničí, a jestliže to funguje v desítkách zemí světa, bylo by naivní si myslet, že zrovna v Česku to fungovat nebude. Funguje to!

A V ČEM SPOČÍVÁ TEN „ZÁZRAK“?

V úplně jednoduché věci. Udělat prodávané zboží atraktivnější. V tomto případě byt či dům. Ze stejného důvodu vám v supermarketu nasvítí ovoce, protože pak se lépe prodává, v autobazaru vypulírují auto, protože pak se lépe prodává, žena se do společnosti namaluje, protože se pak lépe… je atraktivnější.

JE TO TROCHU VĚDA

Profesionální Home Staging není jen to, že poklidíte, jako před Vánoci. Je to přesun nábytku, vymalování, použití dekorací a mnoho dalšího.
Ale pojďme z toho nedělat vědu a v prvním kroku si to trochu zjednodušme.

HOME STAGING PO ČESKU

Tohle by měl provést společně majitel a makléř, aby se lépe prodávalo: Samozřejmě před prohlídkou, ale už i při fotografování ze záběru fotoaparátu odkliďte vše, co se dá nazvat nepořádkem, nebo je to neuspořádané. Ještě jednodušeji. Představte si, jak by daná místnost vypadala v obchodním domě IKEA a tak prostor upravte. Žádné boty v předsíni, kabáty na věšáku. Z kuchyně odstranit volně ložené nádobí, utěrky, z lednice magnetky
a podobně. V ložnici ustlat, použít přehoz, dekorativní polštáře, odstranit z nočních stolků skleničky, budíky, zuby,… V obývacím pokoji naaranžovat polštáře, sklidit noviny, schovat všechny čtyři ovladače atd. V koupelně odstranit šampony, ručníky, zavěšené žínky, vyjmout děti z vany,…
V dětském pokoji vše urovnat tak, jak to musí udělat děti při vánočním úklidu. Prostě pořádek, urovnané poličky, ustlat, srovnat či úplně schovat hračky atd. 

CO JE CÍLEM?

Aby bylo zboží atraktivní. Jako ovoce v supermarketu, auto v bazaru či nemovitost na fotkách a videu v inzerci na internetu. A samozřejmě při osobní prohlídce. Protože atraktivní zboží se prostě lépe prodává. A profesionální makléř tohle ví, umí a zná. Je dobré si od takového profesionála nechat poradit.

MŮŽE VÁM NĚKDO UKRÁST
VÁŠ DŮM, BYT, NEBO POZEMEK?
ANO, MŮŽE!

Možná ani nevíte, že v česku se kradou nemovitosti ve velkém. Ano, za miliardy. Policie ČR dokonce vytvořila skupinu, která se zabývá nemovitostí kriminalitou. A to je také důvod, proč nový katastrální zákon přišel s novinkou, kdy čeká se zápisem změny 20 dní, po které se mohou účastníci řízení k věci – změnám v katastru, vyjádřit.

Myšlenka je to bezpochyby dobrá, ale pokud se bude někdo vydávat za vás a bude chtít vaši nemovitost prodat, aniž byste o tom věděl, zfalšuje vše. Kupní smlouvy, váš podpis a dokonce i občanský průkaz. A jak zařídí, aby se k vám ve zmiňovaných dvaceti dnech nedostala zpráva, že se vaše nemovitá věc prodává? Jen zajde na poštu a nechá si za pár korun přesměrovat vaši poštu kamkoli bude chtít. A i přesto, že vám katastr zašle dopis o tom, že prodáváte nemovitost, k vám se tato informace nedostane.

A kdy se dozvíte, že vaši nemovitost vlastní někdo jiný? Až ve chvíli, kdy se z nějakého důvodu budete o vaši nemovitost zajímat. Třeba, že vám nepřišla složenka na zaplacení daně. Jenže, to už bude pozdě.

Věříte, že se taková situace může stát? Nejen, že může, ale takové situace se dějí. Co s tím? Hlídejte si váš majetek, má hodnotu stovek tisíc
či dokonce miliony korun. A jak?

Katastr nemovitostí poskytuje službu: Elektronická informovanost účastníka.

Pokud má zájemce o službu datovou schránku, může si službu zřídit přes webovou aplikaci bez nutnosti návštěvy katastrálního ú řadu. V ostatních případech lze o z řízení služby zažádat osobně na kterémkoli katastrálním úřadu; žádosti o službu jsou vyřizovány na počkání a služba je aktivní hned po zaplacení úplaty.

Informace o změnách jsou uživateli služby zasílány na jeho žádost jedním ze způsobů:
- do datové schránky nebo
- elektronickou poštou nebo
- krátkou textovou zprávou (SMS).

Informace o změnách katastru v rozsahu 0 - 20 sledovaných nemovitostí stojí 200,- Kč. Jsem toho názoru, že za dvě stovky (nikoli ročně, ale napořád) stojí za to, abyste měli váš majetek pod kontrolou.

Připadá vám, že tahle informace je pro vás dobrou informací? To mě těší, protože se vzdělávám ve svém oboru. Pokud budete chtít vy či kdokoli
z vašeho okolí poradit s nemovitostí, neváhejte se na mě obrátit.

723 244 645
zlatohlavkova@home4people.cz
Lannova tř. 205/16
České Budějovice 370 01