Hypotéky a financování

HOME4PEOPLE Vám zprostředkuje nákup nemovitosti a prostřednictvím specialistů ze Světa financí zajistí i její financování.

Zkušení poradci ze Světa financí vyslechnou na sjednané schůzce Vaše představy a následně posoudí finanční situaci. Na základě toho Vám bude navrženo nejlepší řešení dostupné v daném čase na finančním trhu.

Nemusíte porovnávat nabídky všech bank, to vše uděláme za Vás. Zajistíme Vám tu nejvýhodnější hypotéku, včetně možnosti obstarání veškerých potřebných pojištění jako jsou například pojištění rizik spojených s trvalou invaliditou, ztrátou zaměstnání, pracovní neschopností, popřípadě i smrtí dlužníka.

Úspěšně s Vámi projdeme celým procesem při vyřizování úvěru, vyřídíme za Vás jednání s bankovními institucemi a celou dobu Vám budeme plně k dispozici. Obstaráme za Vás všechny nezbytné dokumenty z katastru a také vyplníme žádost o hypotéku, včetně jejího předání příslušné bance. Nejen že Vám vše vždy objasníme, ale zároveň Vás budeme i doprovázet při podpisu úvěrové smlouvy. Tímto bychom Vám rádi pomohli ušetřit čas i peníze.

Hypoteční úvěr je dlouhodobý a zajištěný zástavním právem k nemovitosti, která se nachází na území ČR. Můžeme je dělit dle účelu.

Účelová hypotéka se týká pouze investice do nemovitosti. Tuto hypotéku lze poskytnout na koupi nebo výstavbu nemovitostí, opravu či modernizaci, její rekonstrukci, koupi podílu nemovitosti za účelem vypořádání dědických a spoluvlastnických nároků nebo za účelem splácení dříve poskytnutých krátkodobých a střednědobých úvěrů, které byly použity k investicím do nemovitostí.

Neúčelová hypotéka neboli tzv. Americká hypotéka může být využita na cokoliv. Jediným omezením je použití financí na podnikání.

Další druhy hypoték se odlišují podle dokládání příjmů na hypotéky.

Pro schválení hypotéky s dokládáním příjmu musí mít klient především trvalý a stabilní příjem. Nestačí-li příjem jednoho žadatele, mohou se k němu připojit další spolužadatelé, a jejich příjmy se sečtou. Žadatel o hypotéku v zaměstnaneckém poměru musí doložit potvrzení o výši příjmu. Dále jsou bankami započítávány už jen příjmy z pronájmu a podnájmu nemovitostí. Banka ale však neakceptuje příjem, který pochází pouze z jedné pronajímané místnosti v bytě či domě. Dále ještě rodičovské příspěvky, doživotní renty a důchody včetně invalidních, pobírané alimenty, odměny pěstounů, přídavky na bydlení vojáků z povolání, příjmy z nezávislé činnosti, příjmy z podílu na zisku, z úroků či z dividend za běžné období či cestovní náhrady. Ty se však mohou započítat jen tehdy, pokud žadatel doloží, že mu byly diety po dobu alespoň uplynulých dvanácti měsíců vypláceny pravidelně každý měsíc.

Bez dokládání příjmu Vám banka obvykle půjčí nanejvýš 50 % až 60 % ceny nemovitosti a tyto hypotéky jsou navíc v praxi dražší než ostatní.

Podle typu splácení mohou být hypotéky rozděleny na anuitní, progresivní, degresivní a s odloženou splátkou jistiny.

Způsoby splácení:

 • Anuitní – klient splácí stejnou výši měsíční splátky po celou dobu trvání úvěru. Mění se pouze poměr mezi splátkou úroku a jistiny.
 • Progresivní – zpočátku klient platí nižší měsíční splátky a v průběhu let se tyto částky zvyšují.
 • Degresivní – klient platí ze začátku vyšší měsíční splátku, která se mu postupně snižuje.

Z jakých druhů hypoték si můžete vybírat?

 • hypotéka s odloženou splátkou jistiny
 • hypoteční úvěr 2v1
 • americká hypotéka
 • australská hypotéka
 • offset hypotéka
 • předhypoteční úvěr
 • variabilní hypotéka
 • refinancování hypotéky
 • hypotéka klasika

Dlouhodobá klientská péče patří do hlavních priorit obou společností. HOME4PEOPLE je Vaším partnerem pro budoucnost. Poradci Světa financí jsou zde pro Vás po celé České republice, disponují veškerou metodickou podporou systému Světa financí a analytického oddělení, kde jejich specialisté pravidelně vyhodnocují situaci na finančním trhu. Vyvarujte se špatných rozhodnutí, raději se svěřte do rukou odborníkům.

Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Staňte se elitním makléřem s pomocí našich aktivních tréninků a využívejte unikátní nástroje a podporu v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Rádi pracujete s lidmi, záleží vám na dobře odvedené práci a zároveň skvělých pracovních podmínkách? Začleňte se mezi makléře srdcaře a šiřte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nejste spokojeni ve vašem zaměstnání ani s vaším současným finančním ohodnocením? Začněte vydělávat opravdu rychle s pomocí našeho konceptu aktivních tréninků a unikátních.

Více informací

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT